Kopřiva, která nepálí

Dánská firma Onion není v České republice moc známá. O to více jsem ráda, že vám mohu tuto značku představit. Hlavně dvě jejich příze s příměsí kopřivového vlákna. Proč kopřivové vlákno? Toto vlákno dodá přízi potřebnou pevnost, která je tolik žádaná například u ponožkových přízí, které bývají většinou s příměsí polyamidu či nylonu. Na e-shopu naleznete dva druhy přízí s kopřivovým vláknem. Nettle Sock Yarn a No. 4 Organic Wool + Nettles.

Ráda bych vám nejprve popsala první z výše uvedených. Nettle Sock Yarn je příze v síle fingering, ve složení 70% vlna a 30% kopřivové vlákno. Je to typická ponožkovka, ale komu vadí ve směsových přízích umělá vlákna, mohla by pro něj být Nettle Sock pravá volba. Na Raverly z ní najdete úctyhodných 2641 projektů. Převážně ponožek, ale nejen jich. Šátky,  šály, čepice, ale i svetry. 

Inspirace z Ravelry - Nettle Sock Yarn

Inspirace z Ravelry  - No. 4 Organic Wool + Nettles

Další z přízí s kopřivovým vláknem je No.4 Organic Wool + Nettles v síle DK / worsted. Složení je opět 70% vlna a 30% kopřivové vlákno. Vlna je zde v organické kvalitě, tudíž se jedná o vlnu, která je vyrobena ekologicky. Kopřivové vlákno zde opět plní svoji úlohu, celkově přízi zpevňuje. A opravdu můžete při pletení cítit, jak je příze pevná. Ovšem z této lesklé příze můžete kromě ponožek uplést i krásný měkký svetr. Troufám si říct, že po vykoupání oceníte měkkost příze. Na Raverly z ní najdete kolem 1300 projektů. Úplet je pravidelný, svoji strukturou se hodí i na vyplétané vzory. Já se například z této příze chystám uplést pro svého syna Oslo Hat od Petite Knit a Avena sweater od Jennifer Steingass.

Pokud hledáte kvalitní pevnou přízi a nepotrpíte si moc na umělá vlákna, jsou pro vás tyto dvě krasavice ideální záležitost.

 Onion No.4 Organic Wool + Nettles 

 

 

NajduZboží.cz